Credits

CAST

Baum-Craig Brown

Baum (stand-in)-William Windler

Call Boy (1)-Jaron A. Stokes

Call Boy (2)-Alexander Bruce Gordon

Cassidy (Lek)-Robert Costido

Cassidy (Marquis)-William E. Windler

Cassidy (Mrs. Nickle Pence)-Charlie Belle

Cassidy (Nickle Pence)-John Wisor

Cassidy (Payne)-Christopher Hoover

Cassidy (Penny)-Lai

Cassidy (President Briton)- Stewart Richards

Kindris (1)-Mack Kirk
Kindris (2)-Missy Seeling

Kindris (3)-Greg Cressler

Kindris (4)-Makayla Dooley

Kindris (5)-Scott Stark

Kindris (6)-Danika Webb

Kindris (7)-Amy Neff

Kindris (8)-Thomas J. Eskridge

Kindris (9)-C. Nicole Sanchez

Kindris (10)-Rheanna Medina

Kindris (Bloodmoon)-Brockton Warwick

Kindris (Capricorn)-Vincent Snyder

Kindris (Damek)-Sha Golanski

Kindris (Glint)-Randall White Jr.

Kindris (Haydron)-Grant Collins

Kindris (Petrichor)-Jeff Reinhard

Kindris (Phoenix)-Alexander Bruce Gordon

Kindris (Solaris)-Stephen Kosciesza

Kindris (Spirit Voice Over)-Luke Hillstead

Kindris (Synker)-Greg Tinsley

Mischling (1)-Brockton Warwick

Mischling (2)-Craig Brown

Mischling (3)-Jaron A. Stokes

Mischling (4)-William E. Windler

Mischling (5)-Kevin McCoy

Mischling (6)-Alexander Bruce Gordon

Mischling (7)-Victor DiVo

Mischling (8)-Don M. Herman

Mischling (9)-Steven Delaney

Mischling (10)-Mack Kirk

Mischling (11)-Joe Zilvinskis

Mischling (12)-Ivan Bowman

Mischling (Big Boy)-Andrew Adams

Mischling (Shadow)-Vincent Snyder

Mischling (Sparky)-Anthony M. Harmon

Mischling (stand-in)-William Windler

Other (1)-Chris Owen

Other (2)-James MacLeod

Other (3)-Jaron A. Stokes

Other (4)-Jim Hennum

Other (5)-Don H. Harmon

Other (6)-Blake L. Long

Other (7)-William Windler

Other (Grandpa)-Anthony Dortch

Other (Sweetie)-Celeste

Purifier (1)-Christopher Hoover

Purifier (2)-Robert Costido

Purifier (3)-Mike Allen

Purifier (4)-Craig Brown

Purifier (Sargent)-Jovan Gokuson

Purifier (Sochi)-Kurt  Vin

CAST cont.

Rome (Blacksmans “Blax” Flat)-Austyn Moses

Rome (Imperator Zaire)-Mack Kirk

Rome (Lady Essex)-Vivian Williams

Rome (Lady Moscow)-Tanya McIntosh

Rome (Lil Kill)-Blaine Amidon

Rome (Rio)-Taylor Stewart-Cannon

Slaven (1)-Randall White Jr.

Slaven (2)-Craig Brown

Slaven (3)-Justin Martinez

Slaven (4)-Sean Sorensen
Slaven (5)-Mack Kirk

Slaven (6)-Michael Pare’

Slaven (7)-Joe Zilvinskis

Slaven (Abraxas-The Killer)-Andrew Adams

Dolle’ (Zachi)- Kevin McCoy

Dolle’ (Zebulon “Ze”)-Derrol Murphy

Dolle’ (Zepher-The Producer)-Ben Choobinay

Dolle’ (Zepherine)-Savage Van Sage

Dolle’ (Zorica)-Katherine Robershaw 

CREW

2nd Unit Cameras-Derrol Murphy

2nd Unit Cameras (2)-Greg Puhl

2nd Unit Cameras (3)-Ben Choobinay

Choreographer (Fight-1)-Craig Brown

Choreographer (Fight-2)-Jovan Gokuson

Choreographer (Fight-3)-Derrol Murphy

Costume Designer-House of Canney

Costume Designer-JK – Jurgen Katzengruber

Creator-Anthony Dortch

Director-Robert Rivera

Director (Assistant)-Ben Choobinay

Editor (Senior)-Robert Rivera

Editor (Assistant)-Craig Brown

Editor (SFX)-Muzammil Hussain

Editor (SFX)-RC Video Productions

Engineer (Sound)-Pet Poodle Production

Graphic Design-Anthony Dortch

Housing-Bobby Robinson

Housing-Ernest Worden

Housing-Don M. Herman

Housing-Andrew Adams

Housing-Ron Choularton

Location (1)-Black’s Beach

Location (2)-Zebulon Grotto

Location (3)-Balboa Park

Location (4)-Dystopian Studio

Location (5)-Bronson Caves in Hollywood

Makeup Artist (Assistant 1)-Greg Tinsley

Makeup Artist (Assistant 2)-Chelsea Travers

Makeup Artist (Assistant 3)-Ben Choobinay

Makeup Artist (Assistant 4)-Cat Smith

Makeup Artist (Lead)-Anthony Dortch

Photographer / Production Stills (1)-Jon Gabbard

Photographer / Production Stills (2)-Yogabear Studio

Photographer / Production Stills (3)-John Wisor Photography

Photographer / Production Stills (3)-MusclePix Photography

Producer (Associate 1)-Bob Henkle

Producer (Associate 2)-Ernest Worden

Producer (Associate 3)-Ben Choobinay
Producer (Executive 1)-Doug Steele

Producer (Executive 2)-Vincent Snyder

Producer (Executive 3)-Deloris Rome-Hudson

Production (Assistant)-Cat Smith

Production Designer (Assistant)-Greg Tinsley

Runner-Missy Seeling

Scriptwriter / Script Supervisor / Continuity-Ben Choobinay

Sequential Illustration-Joe DeSantos

THANK YOU

M. Anderson

T. Bradley-Ferrer

G. Brennan

E. Brown Doris

O. Chacon Jr.

M. Coslow

J. Cripps

C. Deines

S. Delaney

F. DeLouise

Diamond

L. Dortch

C. J. Echols

M. K. Fahr

J. G.

D. Gasser

A. Gordon

D. Gray

L. Hall

B. Henkel

J. Hohman

K. Joseph

G. Kirk

D. Litts

W. MacAdam

J. Martin

K. Martin

L. Martin

P. Murray

G. Nooger

R. O’Neill

A. Pellegrino

M. Rebok-May

M. Rhode

J. Rhyne

R. Rivera

D. Rome-Hudson

T. Rosin

D. Segal

V. Snyder

D. Steele

S. K. Somogyfoki

J. Surbey

M. Quiming

S. Van Sage

K. Warlick

P. Wasserbauer

D. White

W. Windler

J. Wisor

© 2017 by Dortchdesigns.